خوبی توافق هسته ای

به نظر من، خوبی توافق هسته ای نه در منفی شدن تورم است، نه در 7 تومان شدن ارزش دلار!
خوبی توافق هسته ای در برگزاری جام جهانی فوتبال در ایران، یا صف کشیدن مردم سوئد در مقابل سفارت ایران برای گرفتن اقامت تهران هم نیست!
اهمیتی ندارد که بعد از توافق، قیمت بنزین به لیتری 100 تومان برمی گردد و نان قرصی 10 تومان می شود.
خیلی مهم نیست اینکه از این به بعد با ماهی 20 هزار تومان هزینه یک ماه زندگی خود را تأمین کنیم و با مابقی اش، آخر هفته های خود را در لاس وگاس بگذرانیم! 
اینکه قرار است بعد از توافق هسته ای، 5+1، هزاران هزار میلیارد دلار خون بها به خاطر قتل و غارت ایرانیان در دوران شاه و حمایت از صدام و تجهیز او به سلاح های کشتار جمعی و زدن هواپیمای مسافربری و ترور دانشمدان و سیاستمداران ایرانی و... بپردازند هم اصلا اهمیت ندارد.
اینکه قرار است بعد از توافق هسته ای، آمریکایی ها و انگلیسی ها به خاطر کودتای 28 مرداد سال 32 و حمایت مادی و تبلیغاتی از کودتای سال 88 و خسارت هایی که این دو کودتا به مردم ایران وارد کردند عذرخواهی کنند و رسما اعلام کنند در جریان این دو کودتا به چه افرادی بابت خیانت و وطن فروشی و ایجاد کمپین برای دروغ تقلب در انتخابات پول دادند هم هیچ اهمیتی ندارد (مطمئن هستم که آمریکا و انگلیس، این کار را حتما انجام می دهند)

خوبی توافق هسته ای به این است که دیگر عده ای نمی توانند همه کم کاری های خود را گردن تحریم بیندازند.
خوبی توافق در این است که «برخی» نمی توانند بودجه کشور را به جیب آقازاده های خود بریزند و بعد بگویند تحریم پدر مردم را در آورده است!
از این به بعد، وقتی از مسئولان درباره مشکل آب سوال می پرسیم، دیگر پاسخ های احمقانه ای چون «تحریم ها باید از بین برود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود» را نمی شنویم.
گناه اختلاص گرها دیگر به پای تحریم ریخته نمی شود. از این به بعد دلیل اینکه عده ای چگونه یک شبه میلیاردر می شوند، تحریم نیست. عامل فقر فقرا، تحریم نیست. 
از این به بعد خیالمان راحت است که دیگر تحریمی در کار نیست تا مسئولان بانک ها تقصیر وام های بی حساب و کتاب چند میلیاردی به برخی نورچشمی ها را گردن آن بیندازند.
دیگر تحریمی در کار نیست که دلیل عدم پرداخت وام سه میلیون تومانی آن هم با ضامن های آنچنانی به یک کارمند یا کارگر بشود.
حالا دیگر تحریمی در کار نیست و مردم می توانند در تشییع جنازه شهدا، علیه قاتل شهدا شعار بدهند و دیگر کسی نمی تواند بگوید «مرگ بر آمریکا» یعنی بریدن نان مردم!

باور کنید، توافق هسته ای این همه خوبی بزرگ دارد. از آقای ظریف و تیم هسته ای کشورمان تشکر می کنم. دمشان گرم که نان عده ای را آجر کردند! حالا مسئولان می خواهند مشکلات را گردن چی بیندازند؟ 

/ 0 نظر / 16 بازدید